четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Еве што се случуваше синоќа во Турција

Се појавија вознемирувачки видеа од Турција снимени минатата ноќ кога се случи обид за воен преврат во кој 265 лица го загубија животот.

turcija-puc

Поврзани вести

Се појавија вознемирувачки видеа од Турција снимени минатата ноќ кога се случи обид за воен преврат во кој 265 лица го загубија животот.

Немирите започнаа откако по веста за воен преврат поддржувачите на претседателот Реџеп Тајип Ердоган излегоа на улиците. Тенковите се обидоа да ги блокираат клучните улици во Анкара и Истанбул, како и мостот на Босфор што ги поврзува Европа и Азија.

На видеата се гледа како демонстрантите се оби дуваат да ги блокираат тенковите.Најчитани вести