понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Еве зошто руските градежници се најлуди на свет

risi

Последни вести

Малку веројатно дека некој нормален би се обидел да направи вакво нешто, но сигурно е дека градежници од Русија не се плашеле кога се одлучле на ваков потег.

По којзнае кој пат Русите докажаа дека се сосема луд народ. На оваа снимка може да се види како градежни работници воопшто не се грижат за својата безбедност.

Додека работеле на една зграда, багерот го поставиле на врвот од објектот за да ги завршат градежните работи. И сето тоа би било нормално, доколку еден од работниците не седнал во „лажицата“ на багерот, која го спуштила еден кат надолу за да може да ја откачи бетонската конструкција.  На крајот успеал во својата намера, а притоа имал и неверојатна среќа ништо да не тргне лошо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести