сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Евроголот на Дејан Манасков

Манасков: Хрватска не е таа истата од пред 5-6 години

Манасков: Хрватска не е таа истата од пред 5-6 години

Поврзани вести

Со одлична асистенција на голманот Борко Ристовски, Дејан Манасков го постигна вториот гол за македонската репрезентација во мечот против Данска.  Ристовски успеа да ја прецизно да го пронајде Манасков, кому му преостана да ја смести топката во мрежата на данскиот голман Никлас Ландин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести