вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Езеро во Орегон исчезна истекувајќи во дупка

ezero

Последни вести

Во рок од неколку минути езерото Lost Lake во американската држава Орегон практично исчезнало истекувајќи во дупка.

Локалните жители од околината велат дека неколкупати се обиделе да ја затрупаат дупката, но нивните напори не биле успешни.

Експерти велат дека дупката е всушност, кратер од вулкан.

Најчитани вести