петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

(ВИДЕО) Езерото го обиколи селото, куќите се под вода, надојдената вода носи се

voda

Последни вести

Поплавите кои се случија во Источна Србија нанесоа голема штета во општините Кладово, Мајданпек и Неготин. Делови на Источна Србија останаа без струја и вода, а многу места се отсечни од светот, бидејќи надојдената вода ги поплави патиштата.

Полициските службеници до сега евакуирале 400 лица од поплавените подрачја во околината на Бор. Специјалистички тимови пак продолжуваат со понатмошна евакуација на граѓаните и приоритети во согласност со безбедносната проценка на ситуацијата на терен.

Обилните врнежи кои ја погодија околината на Бор, предизвикаа излевање на реките како и поjава на лизгалишта во планинските предели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести