понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

(ВИДЕО+ФОТО) Полицијата приведува лица во Дива Населба

ku1

Последни вести

Според сликите кои беа објавени на „Куманова Сот“, во м.в Дива Населба, полицијата приведува лица од куќа, но без детали кој е уапсен во моментот, објави порталот „Кумановски муабети“.

Околу 11 часот повторно почнала престрелка. Хеликоптери го надлетуваат градот, засилено полициско присуство речиси низ сите населби и пред стратешките објекти, движењето на граѓаните делумно ограничено.

Од МВР најавуваат деталиво текот на денов.

ku3

 

 

 

Најчитани вести