петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ВИДЕО: Фрла камчиња во езеро и создава прекрасни звуци

skippingrocks

Последни вести

Кори „Господин безбеден“ Вилијамс, кој постојано објавува свои видеа на ЈуТјуб, со својата девојка заминал на прошетка низ Алјаска. Одлучил да фрли камче кон замрзнато езеро.

Тоа што тој не го очекувал е прекрасниот звук кој произлегол кога камчето удрило во замрзнатото езеро.

Тој вели дека ова е најфантастичниот звук кој некогаш го има слушнато.

Погледнете…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести