Магазин

ВИДЕО: Фрла камчиња во езеро и создава прекрасни звуци

ВИДЕО: Фрла камчиња во езеро и создава прекрасни звуци

Кори „Господин безбеден“ Вилијамс, кој постојано објавува свои видеа на ЈуТјуб, со својата девојка заминал на прошетка низ Алјаска. Одлучил да фрли камче кон замрзнато езеро.

Тоа што тој не го очекувал е прекрасниот звук кој произлегол кога камчето удрило во замрзнатото езеро.

Тој вели дека ова е најфантастичниот звук кој некогаш го има слушнато.

Погледнете…