четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Германија нов Светски шампион

10410684_10204375664179864_8255276809506469817_n

Последни вести

Германија го освои Светскиот куп во Бразил со победа над Аргентина од 1:0. Во регуларните 90 минути немаше ниеден гол, но затоа пак во продолжението, Марио Геце го изненади аргентинскиот голман Ромеро со што на Германија и ја обезбеди четвртата светска титула.

Со оваа победа, Германија стана првата европска земја која освоила светски куп на јужноамериканско тло.

Еве како славеа германиците:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести