среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Германска компанија произведува гориво од вода

nafta

Последни вести

Германска компанија поседува „чудесна“ машина која водата ја претвора во гориво.

Од компанијата велат дека со помош на инженерска инсталација можат да создадат нафтени горива, базирани на вода и јаглерод диоксид.

Погледнете…

 

 

 

Најчитани вести