Магазин

Видео: Ѓоковиќ на прес-конференција ја претстави идната музичка ѕвезда

Видео: Ѓоковиќ на прес-конференција ја претстави идната музичка ѕвезда

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ рутински се пласира во осмина-финалето, откако победи во натпреварот од 3. коло на УС Опен, совладувајќи го американсиот тенисер Сем Квери.

Ѓоковиќ по мечот се појави на редовната прес-конференција каде што трпеливо одговараше на новинарските прашања. Се до еден момент, кога ги замоли присутните претставници на „седмата сила“ да поразговараат со неговата девет годишна другарка Зиа, која што на светот му покажа дека прекрасно пее.