недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Ѓоковиќ на прес-конференција ја претстави идната музичка ѕвезда

nole-devojce

Последни вести

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ рутински се пласира во осмина-финалето, откако победи во натпреварот од 3. коло на УС Опен, совладувајќи го американсиот тенисер Сем Квери.

Ѓоковиќ по мечот се појави на редовната прес-конференција каде што трпеливо одговараше на новинарските прашања. Се до еден момент, кога ги замоли присутните претставници на „седмата сила“ да поразговараат со неговата девет годишна другарка Зиа, која што на светот му покажа дека прекрасно пее.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести