вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Ѓоковиќ несебично им помогна на завеаните кај Војводина

novakpomaga

Поврзани вести

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ заборави на славата, и несебично им помогна на завеаните патници  кај Војводина. Поради силниот ветар и големите снежни наноси блокирани беа голем број од патните правци, а луѓето чекаа заглавени околу 15 часа.

Тенисерот без никаков план и без да ги извести медиумите тргнал кај завеаните за да им однесе храна и вода. А, секако, се фотографираше и со своите обожаватели, на кои прво им помогна.

Интензивните снежни врнежи и ниските температури направија вистински хаос низ Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести