сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Видео: Ѓоковиќ во спот на пародија на песната „Call me maybe“

novak-dokovic-foto-fonetap-1409392945-559491

Последни вести

Познатиот светски хит “Call me maybe” доживеа и своја пародија под името “Play me maybe”.

Во главната улога на овој спорт е најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ.

Од некои необјасниви причини на познатиот хит на канадската пејачка Кари Реј Џепсен е направена пародија со кариерата на првиот рекет на светот.

На крајот на пародијата се појавува и самиот Ѓоковиќ кој ја прифаќа понудата на меч.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести