Свет

ВИДЕО: Гол маж бега низ прозорец од Бакингамската палата!

ВИДЕО: Гол маж бега низ прозорец од Бакингамската палата!

Ова бизарно видео вчера беше постирано на Јутјуб, а на него се гледа гол маж како спектакуларно паѓа во обид да се спушти со чаршаф од прозорец во Бакингамската палата во Лондон – но дали видеово е лажно?

Инцидентот наводно бил снимен од случајните минувачи што поминувале покрај кралската резиденција, пренесува британски Мирор.

Засега не е познато ни дали човекот е повреден, ниту дали клипот е измама, а портпаролот на Бакингамската палата одбил да го коментира видеото.