петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 9

ВИДЕО: Големо невреме ја зафати Битола

Силниот ветар предизвика големи материјални штети

NEVREME_001

Поврзани вести

Големо невреме попладнево ја зафати Битола и околина проследено со силен ветер, дожд, грмотевици , објави Тера телевизија.

Многу електрични празнења над градот под Пелистер. Силниот ветершто дува неколку часа во Битола предизвика и материјални штети врз одредени угостителски објекти.

Улиците во градот се под вода, а грмотевиците го осветлуваат небото над Битола. За да не се случи проблем со електричната енергија, дел од семејствата во градот превентиво ја исклучуваат струјата. Неколку интервенции и на протипожарната служба на градот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести