четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

ВИДЕО: Големо торнадо пустошело во Хрватска

tornado

Поврзани вести

Големо торнадо се формираше во близина на Оребич, Хрватска.

Повредени, за среќа, нема. Торнадото при излезот од морето каде и се формирало погодило ненаселено место и набрзо потоа се распаднало.

Снимката ја направил Габор Клаусер од Унгарија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести