среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ВИДЕО: Горат објекти во Ѓорче Петров

Pozar vo G

Последни вести

Објекти во трговски центар во скопската населба Ѓорче Петров горат по грозоморното убиство на осумнаесетгодишниот Ангел.

Изреволтирани граѓани во знак на протест излегоа и ја блокираа улицата „Ѓорче Петров“, не пропуштајќи ги ниту полицијата, ниту новинарските екипи.

Очевидци раскажуваат дека ситуацијата во Ѓорче Петров е тензична, постојано се слушаат полициски сирени како и дека има помали инциденти – кршење на автобуски постојки, палење на контејнери…

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести