Македонија,Крими хроника

ВИДЕО: Горат објекти во Ѓорче Петров

ВИДЕО: Горат објекти во Ѓорче Петров

Објекти во трговски центар во скопската населба Ѓорче Петров горат по грозоморното убиство на осумнаесетгодишниот Ангел.

Изреволтирани граѓани во знак на протест излегоа и ја блокираа улицата „Ѓорче Петров“, не пропуштајќи ги ниту полицијата, ниту новинарските екипи.

Очевидци раскажуваат дека ситуацијата во Ѓорче Петров е тензична, постојано се слушаат полициски сирени како и дека има помали инциденти – кршење на автобуски постојки, палење на контејнери…