недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Гори станбена зграда во Белград

pozzar_beograddd

Последни вести

Во центарот на Белград утрово околу 11.10 часот изби пожар кој го зафатил поткровјето на станбена зграда во улица „Косовска“.

Како што пишува српски „Курир“ во пожарот се зафатени околу 300 метри квадратни на последниот 4-ти кат, а на терен излегле 27 пожарникари и 8 пожарникарски возила.

За среќа во пожарот нема повредени, а само една жена била превезена во Ургентниот центар поради вдишување чад.

Најчитани вести