четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 26

ВИДЕО: Говорот на Хитлер пред нападот врз Југославија

adolf-hitler-1379022482-365405

Поврзани вести

На оваа видео снимка може да се чуе говорот на Адолф Хитлер пред нападот  и освојувањето на Југославија во 1941 – та година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести