понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Град и силен дожд во Белград

nevreme1

Поврзани вести

Белград зафатен од силно невреме проследено со обилен дожд и град.

Неколку часа пред невремето над градот се надвиснувале густи и црни облаци. Врнежите и градот се менувале наизменично цели 15 минути што влијаело на градските улици да протечат потоци со вода.

Обилните врнежи го забавиле сообраќајот во градот, поради што на одредени фрекфентни улици дошло до застој на колоните.

Српските метеоролошки служби предупредиле на можно невреме во текот на утрешниот ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести