сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 3

ВИДЕО: Граѓаните пред СДСМ бараат одговорност од Заев

odbrana1

Поврзани вести

Повеќе од 20.000 граѓани во еден глас пееа „Едно име имаме“ пред седиштето на СДСМ.

За нас Македонија е светост, за нас Македонија е се што имаме! Ние не можеме да прифатиме да ја урнисаат, беше порачано на мирниот протест на околу 20.000 граѓани предводени од ГДОМ.

Над 20.000 луѓе, мирно и достоинствено застануваат зад тоа да има избори на 5 јуни, но не се согласуваат со аболицијата на Заев и Верушевски.

 

Најчитани вести