понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Грците ќе протестираат, Попоски претставен како министер на Македонија

poposki-500

Последни вести

Грчката ТВ Мега објави снимка од најавата за пристигнувањето на шефот на македонската дипломатија Никола Попоски во Кардиф на Самитот на НАТО, каде официјалниот спикер го претставува како министер за надворешни работи на Македонија.

Грчката делегација и медиумите ова веднаш го оценија како провокација, а најавено е дека ќе има и официјален дипломатски протест до организаторот на Самитот бидејќи не ја именувал Македонија како „ПЈРМ“.

Видеото можете да го погледнате на следниот линк:

http://www.megatv.com/megagegonota/summary.asp?catid=27377&subid=2&pubid=33887895

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести