вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Гром удира во највисоката кула во ЕУ

473317_shard-ls_ff

Поврзани вести

Гром го погоди врвот на кулата Шард, највисокио облакодер во Лондон.

Повеќе луѓе успеале да го снимат моментот кога громот удира во Шард.

Оваа стаклена кула е висока 306 метри и има 87 ката.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести