сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ВИДЕО: Груевски приреди ифтар вечера по повод рамазанските пости

Груевски приреди ифтар вечера по повод рамазанските пости

Груевски приреди ифтар вечера по повод рамазанските пости

Поврзани вести

По повод рамазанските пости претседателот на Владата Никола Груевски синоќа приреди ифтар вечера.

Груевски приреди ифтар вечера по повод рамазанските пости

Груевски приреди ифтар вечера по повод рамазанските пости

На вечерата присуствуваа министри, заменици-министри и пратеници од исламска вероисповед.

Најчитани вести