сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Видео: „Happy“ на знаковен јазик

0

Последни вести

Во американскиот камп „Mark Seven’s Deaf Film“ кој нуди инструкции на глувите како да направат филм, им овозможи на глувонемите лица да уживаат во хитот на Фарел Вилијамс „Happy“.

Во овој камп на овие лица за првпат им било прикажано како изгледа познатиот хит од Фарел Вилијамс искажан преку знаковниот јазик – јазикот на глувонемите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести