четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

ВИДЕО: Хеликоптер на сириските сили фрлил импровизирани бомби, најмалку 20 жртви

Најмалку 20 лица загинаа откако хеликоптер на сириските сили фрлил импровизирани бомби, во близина на Алепо.

eksplozija-sirija

Поврзани вести

Сириската опсерваторија за човекови права наведува дека бројот на загинати може да се зголеми бидејќи многу луѓе се сериозно повредени во нападот, што следеше еден ден откако 26 лица загинаа во сличен напад во истото подрачје.

Според нивните информации, во саботата во Сирија биле убиени 212 лица, со што бројот на жртви од минатата недела надмина 600.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести