недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Хеликоптер се урна врз детска болница

helio

Последни вести

Медицински хеликоптер паднал врз покрив на детска болница во американската сојузна држава Њу Мексико, јави „Асошиејтед Прес“, пренесува Нетпрес.

Според првичните објавени информации, инцидентот се случил само неколку секунди по полетување на леталото. Од вкупно тројца членови на екипажот, настрадал само пилотот.

Надлежните соопштиле дека хеликоптерот не транспортирал пациенти и дека нема настрадани лица во болницата. Но, поради мерките за безбедност, пациентите од последните два ката на болницата биле евакуирани и дислоцирани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести