петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Херој: Со својот автобус спасил 70 луѓе од невремето кај обиколницата

obikolnica-heroj-640x370

Поврзани вести

Возач на автобус, е храбриот херој Мујовиќ кој во саботата за време на страшното невреме успеа да спаси околу 70 луѓе.

Како што вели тој, кога видел дека луѓето се во неволја ги отворил вратите на автобусот за да можат да влезат и да се спасат, по што ги превезол на сигурно.

Ова е неговата приказна од саботната вечер.

Најчитани вести