сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Холивуд остана без една од најголемите актерски легенди

miki-runi

Последни вести

Актерот Мики Руни починал вчера во својот дом на 93-годишна возраст, соопштиле локалните власти, објавува новинската агенција „Асошиејтед прес“, пренесува Нетпрес.

Актерската кариера на Руни траеше цели осум декади, а прв пат тој на филм се појавил пред да наполни 10 години.

Холивудската легенда се женел осум пати, а прва сопруга му била популарната Ава Гарднер. Од осумте бракови има седум синови и четири ќерки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести