четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Храбра девојка нурка во инвалидска количка

nurkanje

Поврзани вести

Сју Остин е девојката која се осмели да направи нешто, што многумина од нас не би го направиле, и тоа во инвалидска количка.

Таа не сака другите да ја сожалуваат и не прифаќа никакви ограничувања, а нејзиниот пример јасно покажува дека не смееме да дозволиме другите да создаваат слика за нас и дека можеме да доживееме големо ослободување ако самите ја раскажеме својата приказна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести