понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 64

ВИДЕО: Хуман гест кој ќе ви го стопи срцето

bezdomnik

Последни вести

Хуманиот гест на човекот од оваа видео снимка која го обиколи светот никого не остави рамнодушен.

Човекот се возел во метрото, кога забележал бездомник кој носел само пантолони.

Тој станал, ја соблекол својата блуза и му ја дал на бездомникот.

 

Погледнете…

Најчитани вести