недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Хурем се враќа на малите екрани!

Таа ќе ја толкува улогата на Косем султан во новата турска серија „ Величенствениот век – Косем“.

hurem

Поврзани вести

Преубавата актерка Меријем Узерли која се прослави како Хурем  се враќа на малите екрани,и тоа повторно како султанка.

Таа ќе ја толкува  улогата на Косем султан  во новата турска  серија „ Величенствениот век – Косем“.

Серијата се подготвува  од страна на TIMS а ќе раскажува  за животот и настаните Цариград во  времето на владеењето на пра-внукот  на Сулејман и  Хурем, Султан Ахмед I и неговата сопруга Косем. Таа има грчко потекло, ќерка е на свештеник од остовор Тинос. На само 15 години таа била продадена во харемот на султан Ахмед I.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести