недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: И борец од Македонија го запали пасошот и ќе се бори за исламистите

drzavjanin

Последни вести

Нова снимка на припадниците на организацијата на Исламската држава во Ирак и Левант е објавена на Интернет. На истата се гледа и македонски државјанин како заедно со своите соборци го пали својот пасош, бидејќи како што тие велат сите борци се еднакви пред Бога без разлика од каде доаѓаат и се борат за исти идеи.

Борецот од Македонија можете да го видите на 0:43.

Исламистите ги запалија сите христијански храмови во деловите во кои што пустошеа, а жените христијанки беа принудувани да стават шамија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести