понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: И големиот Путин попушти, заплака пред камерите

putin

Поврзани вести

Рускиот претседател Владимир Путин заплака за време на интонирањето на химната на аеродромот во Монголија.

Путин бил на петчасовна посета на земјата, при што тамошните сакале да покажат дека се пријателски настроени кон својот голем сосед Русија.

Или емоциите го совладале моќниот играч на светската политичка сцена, или пак само сака да го одвлече вниманието на јавноста.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести