сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: ИД објави нова снимка – момче разнесе тројца британски „шпиони“

Џихадистите од Исламска Држава објавија ново видео на кое се гледа британското момче познато како „Џихадистот Џуниор“ како крева во воздух тројца затвореници.

jihadi-junior-2

Поврзани вести

Џихадистите од Исламска Држава објавија ново видео на кое се гледа британското момче познато како „Џихадистот Џуниор“ како крева во воздух тројца затвореници.

jihadi-junior-1

Момчето за кое се верува дека има само 4 години на видеото се гледа како го притиска прекинувачот на далечинскиот управувач пред автомобилот со тројца наводни шпиони да експлодира.

jihadi-junior-3

Момчето е придружено од помлад маскиран маж кој упати закани до британскиот премиер Дејвид Камерон. Говорејќи со британски акцент, мажот чие што лице е прекриено нагласува дека нема да бидат поразени и  нагласува дека убиството на тие тројца „шпиони“ ќе биде одмазда.

jihadi-junior-4

Најчитани вести