недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ВИДЕО: Игрите отворени со дефект, еден олимписки круг не се отвори

olimpiski simbol defekt

Поврзани вести

Техничка грешка ја одбележа фасцинантната церемонија на отворањето на Зимските олимписки игри во Сочи кога последниот петте кругови кои го сочинуваат Олимпискиот симбол не се отвори.

Пет џиновски снегулки се кренаа над стадиумот и требаше да се отворат и да формираат кугови. Петтата сепак во телевизскиот пренос се гледа како се отвора поради што се појавија сомнежи дека снимката е едитирана.

Продуцентот на церемонијата, Константин Ернеста објаснува дека неколку секунди пред техничката грешка му било јавено дека петата снегулка нема да се отвори по што Руската телевизија емитувала претходно снимен материјал од формирањето на Олимпискиот круг.

Ернест смета дека не треба да се прави сензација од дефектот и од емитувањето на претходно снимениот материјал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести