понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: ИКЕА со весела реклама за својот нов каталог

ikea

Поврзани вести

Има причина зошто предметите кои ќе ги видите во каталогот на ИКЕА ви изгледаат толку привлечни – тоа е така бидејќи шведскиот производител на мебел користи 3Д технологија за рендерирање за да креира дигитални модели на продуктите.

За пребарување на каталогот на ИКЕА компанијата создаде нова „умна“ апликација. Резултатот е навистина смешен.

-Каталогот на ИКЕА 2015 доаѓа целосно пополнет, а батеријата е вечна, вели Јирген Егхамер, познат како главен дизјанерски Гуру. Тој објаснува дека овој каталог не е дигитална книга или „е – бук“, туку „бук – бук“.

-Навигацијата е базирана врз основа на технологијата на допир, кој навистина може да се почувствува.

Видовме многу добри комерцијални пародии на ЕПЛ досега, но ИКЕА дефинитвно добива најмногу поени за ова нејзино „промо“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести