среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ВИДЕО: Илјадници луѓе блокираа ултрадесничарски собир

588113_neonacista-neonacisti-extremizmus-extremisti-extremista-hakovy-kriz-hailovanie-heilovanie-crop-crop

Последни вести

Берлинските антифашисти ја блокираа поворката на ултрадесничарите, а приведени се и повеќе лица.

Неколку илјади лица ја блокираа поворката на стотина германскi ултрадесничари.

Поворката била запрена на стотина метри од местото на поаѓање и морала да се врати.

Операцијата била поттикната од заедницата „Берлин без нацисти“и бла поддржана од партијата наЗелените, како и од радикалната левица и од неколку синдикати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести