среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Имате ли храброст? Забранет руски документарец „Содом“

armagedon-smak-kraj-sveta03

Последни вести

Документарец на рускиот режисер Аркадија Викторович Мамонтов, насловен како „Содом“, разјаснува различни пристапи, но и манипулација со терминот семејство, мајка, татко, родител: од запад до исток, од религија до држава.

Дали по повеќемилениумското поимање на семејството, втемелено на вредностите на светските религии, пред се’ христијанството, човештвото, под  диктатура на западните центри на моќ, влегува во фаза на ново поимање на општествено прифатливи односи?
Дали се појавуваат периодите од историјата на човештвото кога слични општествени текови биле причина за пропаст на цели цивилизации? Дали човештвото ќе најде сила да се спротивстави на теророт на ЛГБТ лобито кој го спроведува светскиот полицаец број 1. Администрацијата на САД?
Дали Русија ќе може да ги одбрани цивилизациските текови на христијанството и ќе ја одложи Апокалипсата која се приближува?

Се’ за лобито на ЛГБТ, неговите механизми и влијанието на духовниот и секојдневниот живот на луѓето, погледајте во филот „Содом“, кој трае 58 минути.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести