недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ВИДЕО: Индијка роди бебе со две глави

Бебето има две глави, два врата и два р'бети но само едно тело.

dvoglavo-bebence-indija-01

Поврзани вести

Жена од Индија роди  дете со две глави.

Според британски Дејли Меил таа  била премногу сиромашна за да си дозволи ултразвук за време на нејзината бременост, па се и докторите и родителите се шокирале кога родила бебе со две глави.

Урмила Шарма, 28, родила сијамски близнаци во Cygnus JK болницата во Харајана, во северниот дел од Индија, вчера утрото. Бебето има две глави, два врата и два р’бети но само едно тело.

Бебето е девојче кое се уште нема има. Моментално се наоѓа под опсервација во неонаталната интензивна нега, иако лекарите стравуваат дека шансите за преживување се мали.

 

Д-р. Шика Малик, која ја породила мајката изјави: “Родителите се многу потресени и ние се обидуваме да им ја пружиме целата помош која можеме”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести