среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

ВИДЕО: Интервју на премиерот Груевски за босанската „БХТ“

nikola gruevski

Поврзани вести

Македонскиот премиер Никола Груевски, гостуваше во емисијата „Interview 20“ на босанската телевизија БХТ, каде меѓу другото говореше и за наметнатиот спор за името, солидарноста на ЕУ кон Грција и за тоа дека нашиот јужен сосед ја крши пресудата на Меѓународниот суд за правда и ја блокира Македонија.

Груевски во разговорот со уредничката на емисијата Санела Прашовиќ Гаџо се осврнува и на прилекувањето на странските инвестици.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести