петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Видео: Исламисти го плукаат споменикот на Скендербег

skenderbeg

Последни вести

Радикални исламисти му удираат шлаканици и го плукаат споменикот на Скендербег во Качаник, пренесува РТС.

Според медиумите, авторите на ова видео, кое на Јутјуб е поставено со знакот на Исламска држава на Ирак и Сирија, се активисти на локалната исламска организација предводена од Лавдрим Музафери, кој неодамна беше уапсен за тероризам. По објавувањето на снимката, полицијата ги уапсила Арбен Бериша и Ветон Вербанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести