понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 38

ВИДЕО: Исто како велосипед, а не е велосипед… Што е ова?

Станува збор за генијален изум што може да им користи на сите. Може да им користи на сите што сакаат да ослабат и да се занимавате со некоја физичка активност.

polutochak

Поврзани вести

Дали би сакале да ослабите или да се занимавате со некоја физичка активност, но работата или обврските тоа не ви го дозволуваат? За некои ова е само изговор…

Полувелосипедот се појави минатата година и одушеви многумина.

Ова е всушност велиспед што се вози во стоечка положба. Има големо тркало напред и две мали тркала позади, но е дизајниран така што возачот има можност да маневрира и има многу подобар баланс. Исто така, на него можат да се возат две лица, а ако сакате да се одморите лесно се склопува и има можност да го туркате како количка. Погледнете за што се работи…

Најчитани вести