недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Изеде 5 килограми пудинг за 3 минути и се запиша во Гинис

puding

Последни вести

Моли Шајлер се запиша во Гинисовата книга на рекорди, откако за три минути успеа да изеде повеќе од пет килограми пудинг.

Никој не би поверувал дека таа може да изеде толкава количина пудинг, бидејќи е слабичка мајка на четири деца.

Ова не е прв пат Моли да постави рекорд. Таа претходно поставила рекорди прејадувајќи се со шницли и пилешки крилца.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести