петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Изгоре битолскиот Монмартр

monmart_a

Последни вести

Во голем пожар што рано утрово ги зафати просториите на битолскиот Монмарт во старата чаршија изгоре приземјето од објектот.

Огнот ги уништи уметничките дела творени за „Мал битолски монмартр“.

Пожарот се прошири и на првиот спрат, но не е предизвикана голема материјална штета, објави битолската Тера ТВ.
Пожарникарите спречиле пожарот да ги уништи останатите два ката од објектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести