четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Израел уништи цела населба во Газа за само еден час

Видеото било објавено на Твитер од Шира Френклин, дописник на Базфид од Блискиот исток.

gaza

Последни вести

Ова неверојатно ужасно видео покажува како цела населба во Газа за само еден час е тотално срамнета со земја.

Видеото е објавено на Твитер од  Шира Френклин, дописник на Базфид од Блискиот исток.

Таму се гледа како цела населба исчезнува за само 60 минути при воздушен напад.

Снимката наводно е снимена пред 12-часовното примирје минатата сабота, а почнало во 16.02 часот по локално време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести