сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Јапонци ја пеат „Стани моме да заиграш“

japonicmome

Последни вести

Иако е објавена пред две години, видео снимката на која можете да чуете како група млади Јапонци ја пејат народната песна „Стани моме да заиграш“ е вистински хит на Интернет.

Нема потреба од дополнителен коментар за нивната изведба, доволно е само еднаш да ја слушнете и ќе се заљубите во оваа група момчиња.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести