петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ВИДЕО: Јапонија погодена од најголемата снежна бура во последните 78 години

airport

Поврзани вести

Единаесет лица загинаа, повеќе од илјада се повредени, а десетици илјади се без напојување со електрична енергија во најголемата снежна бура што го погоди Токио и околината.

Авионските летови  од тоскиот аеродром Ханеда се уште се откажуваат, а лобито е полно со нервозни патници.

Околу 27 сантиметри снег наврнаа во Токио викендов, што е најмногу во последните 45 години. Споредните улиците се уште се натрупани со снег и замрзнати. Финансиските пазари во Токио се отворија утрово и покрај обилните снежни врнежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести