петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Јапонски политичар се „уби“ од плачење пред камерите

nnn

Поврзани вести

Јапонија е далеку позната по чудните случувања во политиката, па така не не изнендаува и оваа снимка на која еден политичар плаче за време на прек конференција.

Ријатаро Нономура доживеа ментален слом пред камерите во тек на прес-конференцијата поради обвинувањата дека ненаменски трошел народни пари.
Нономура во текот на тричасовното обраќање неконтролирано плачел и удирал со дланките, изговарајќи испрекинати реченици.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести