петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Јапонските навивачи по натпреварот со Грција го исчистија стадионот

japanci_navijaci_sstwitter

Последни вести

По натпреварот меѓу Јапонија и Грција на Светското првенство во Бразил, навивачите на Јапонија го исчистија целиот отпад кој бил оставен на трибините на арената Дас Дунас.

Со овој потег навивачите го вчудоневидоа светот со нивното пристојно однесување. Бразилските навивачи не можеле да си поверуваат на сопствените очи кога виделе дека неколку минути пред крајот на натпреварот јапонците започнале со чистење на трибините.

Сините вреќи кои за време на натпреварот ги користеле како реквизите за навивање , потоа ги претвориле во вреќи во кои собирале пласични шишиња, хартии, картони и останати предмети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести