Спорт

ВИДЕО: Јоаким Лев продолжува со своите одвратни навики

ВИДЕО: Јоаким Лев продолжува со своите одвратни навики

Тренерот на репрезентацијата на Германија Јоаким Лев се најде во центарот на вниманието во неделата поради шокантното однесување на мечот со Украина.

Германија го започна Европското првенство со победа од 2:0 над Украина, а Лев беше снимен неколку пати како ја става раката меѓу нозете а потоа ја мириса.

Оваа одвратна навика на германскиот селектор брзо се рашири на интернет, но тој очигледно не епремногу возбуден затоа што со истата пракса продолжи и следниот ден.

Оваа одвратна навика на 56-годишниот експерт беше забележана и на тренингот во понеделникот. Погледнете за што се работи.